english version | webmaster
Open Sky
Strona głównaO nasKarieraKontakt

 
ZAKRES
DZIAŁALNOŚCI

Linie lotnicze
Instytucje nadzorujące branżę lotniczą
Porty lotnicze
Relacje inwestorskie

 
 
 Pierwsze Forum Lotnicze Europy Środkowo-Wschodniej (CEAF 2006)

 
 
Jan Litwiński
Jan Litwiński
"Lotnictwo nie jest dla mnie
tylko sposobem zarabiania
na życie, to moja pasja!"

Jan Litwiński założył OpenSky Consulting Group w 2005 roku.

Po ponad 33 latach pracy w lotnictwie, na różnych szczeblach i na wielu stanowiskach, łączy wyjątkowe umiejętności, doświadczenia i wiedzę na temat branży lotniczej ze zrozumieniem modeli biznesowych zarówno linii lotniczych tradycyjnych, jak i tanich.

Rozpoczął karierę zawodową w Polskich Liniach Lotniczych LOT w pionie technicznym gdzie pełnił funkcje kierownicze na wielu stanowiskach. Był Kierownikiem Wydziału Zagranicznych Przewozów Towarowych.

Podczas dwóch pięcioletnich pobytów w Hiszpanii był Kierownikiem Obsługi Lotniska w Madrycie a następnie Dyrektorem Przedstawicielstwa LOT-u na Hiszpanię i Portugalię .Następnie objął stanowisko pierwszego zastępcy Dyrektora Naczelnego-Dyrektora ds. handlowych. W roku1992 Jan zostaje Prezesem i Dyrektorem Generalnym i do 2003 roku przeprowadza LOT przez trudny okres transformacji rynkowej, modernizacji floty, głębokiej restrukturyzacji firmy oraz jej częściowej prywatyzacji. Odegrał kluczowa rolę w utworzeniu Eurolotu-spółki LOT-u zajmującej się transportem lotniczym na połączeniach krajowych oraz regionalnych połączeniach zagranicznych której został pierwszym Przewodniczącym Rady Nadzorczej . Doprowadził do przystąpienia LOT-u do aliansu STAR. W 2003 roku kierował projektem utworzenia pierwszej polskiej taniej linii lotniczej.

Był członkiem Rady Rozwoju Zasobów Ludzkich a w latach 1988-2003 członkiem Zarządu - Board of Governors Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA).
Zasiadał w wielu radach doradczych w Polsce m.in. w Radzie ds. Sportu i Turystyki przy Prezydencie RP oraz Radzie ds. Turystyki przy Premierze RP.

W latach 1993-2006 był Wice Przewodniczącym Krajowej Rady Lotnictwa.

OpenSky Consulting Group jest grupą konsultantów dostarczającą profesjonalne usługi doradcze dla projektów w szczególności związanych z liniami i portami lotniczymi.

Posiadamy wyspecjalizowany w liniach i portach lotniczych zespół. Wykorzystując szeroki zasób doświadczeń oraz międzynarodowe kontakty oferujemy usługi w dziedzinie szeroko pojętego doradztwa w tym menadżerskiego. Doradzamy również przy organizacji wysokiej klasy szkoleń i konferencji.
    Copyrights OpenSky Consulting Group 2005Webdesign Verus Design 2005